Sierpień 2016

Angela w Estonii - Tallinn w korkach

W środę 24 sierpnia br. do Estonii z dwudniową wizytą przybyła kanclerz Niemiec Angela Merkel.

 

 

 

Jak to zwykle bywa w przypadku wizyt wysokich rangą gości, zapewnia się im wysoki poziom ochrony. Ze względów bezpieczeństwa można nawet tymczasowo zablokować lub ograniczyć ruch, jak to miało miejsce w tym czasie w Tallinie.

 

Reporter Elu24 sfilmował moment przejazdu samochodu z Angelą Merkel w centrum miasta.

 

Kanclerz Niemiec wspomniała, że lubi chodzić po ulicach Starego Tallina.

 

„W tym mieście współistnieją tradycja i postęp (…) Estonia jest bardzo innowacyjnym krajem. Istnieje tu e-administracja, e-głosowania. W przeciwieństwie do innych krajów, są to integralne części życia państwa. Niemcy oglądają z zainteresowaniem estońskie osiągnięcia”- powiedziała Merkel, dodając, że Estonia jest dobrym wzorem do naśladowania.

 
W tallińskim porcie prom Tallink Star uderzył w trap

Dziś rano w porcie w Tallinie doszło do incydentu z udziałem promu Tallink Star, podaje Postimees.

 

 

 

Według Luulea Lääne, rzeczniczki prasowej firmy, jednostka, płynąca z Helsinek, lekko zahaczył bokiem o trap.

 

 

„Jednostka nie doznała większych zniszczeń, poza drobnymi „zadrapaniami” – powiedział Lääne.

 

 

Zderzenie podczas cumowania należy wiązać z błędem ludzkim. W wyniku incydentu nie ucierpiał żaden z pasażerów i wszyscy bezpiecznie zeszli na ląd.

 
Samolot Adria Airways z powodu problemów technicznych został zmuszony do powrotu do Tallina

We wtorek wieczorem o godz. 18:30 lotu samolot, lecący z Estonii do Chorwacji, został zmuszony do powrotu do Tallina z powodu awarii.

 

 

 

Sven Kukemelk, przedstawiciel firmy Nordica poinformował, że maszyna zawróciła jeszcze w przestrzeni powietrznej Estonii, gdyż pojawiły się problemy z systemem nawigacyjnym.

 

 

Usterka nie stanowiła zagrożenia dla pasażerów. Problem rozwiązano na lotnisku w Tallinnie i o 21.00 Adria Airways wystartował ponownie. Zdaniem Kukemelka, ludzie spokojnie zareagowali na wiadomość o problemie. Wszyscy szczęśliwie dotarli do Chorwacji.

 Gerd Kanter zapowiedział, że Igrzyska Olimpijskie w Rio były jego ostatnimi

Legendarny estoński dyskobol Gerd Kanter powiedział, że olimpiada w Rio była jego ostatnią.

 

 

 

Estończyk zakończy karierę w przyszłym sezonie po zawodach w Londynie, donosi ETV +.

 

Kilka dni temu Gerd Kanter zajął piąte miejsce za innymi Estończykiem Martinem Kupperem.

 
W Estonii operator koparki znalazł pod zwalonym murem dwumetrową żmiję

Arvo Saad, mieszkaniec estońskiej wsi Türi, znalazł prawie dwumetrową żmiję w miejscowości Kiviküla w gminie Ridala, pisze Järva Teataja.  Zdaniem Saada, tak duże węże tego gatunku są niezwykle rzadkie.

 

 

 

Demontaż starych ogrodów zawsze może przynieść niesamowite niespodzianki. Przekonał się o tym pewien Estończyk, likwidujący kamienny mur. Wcześniej mężczyzn natrafił na dwumetrowego zaskrońca, ale ten nie był tak gruby, jak wspomniana żmija.

 

 

Tak duże żmije rzadko uciekają przed człowiekiem, a jeśli czują niebezpieczeństwo, przystępują do ataku. Arvo z pomocą wiadra poradził sobie jednak z zagrożeniem. Stary ogród to dobre miejsce dla życia imponujących rozmiarów gadów.

 

 
W Finlandii pociąg zderzył się z drzewem

Kursujący z Petersburga do Helsinek pociąg Allegro zderzył się ze zwalonym na tory drzewem. Do wypadku doszło w pobliżu Luumäki, podano w oświadczeniu na stronie kolei vr.fi.

 

 

 

W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny, ale została uszkodzona sieć trakcyjna. Pasażerowie przesiedli się do innych pojazdów.

 

Komunikacja kolejowa między Luumäki i Vainikkala została przerwana. Informacje dotyczące ruchu pociągu Allegro jest aktualizowana na bieżąco na ww. stronie.
W pracy jak na zabawie – tańcząca Estonka robi furorę w sieci

Praca może być świetną zabawą! Nie wierzycie? Wystarczy popatrzeć na dziewczynę z Estonii, kierującą ruchem na drodze do Tartu.

 

 

Na Facebooku opublikowano nagranie, które zyskało ogromną popularność w sieci.

 

Dziewczyna, regulująca ruch na szosie do Tartu, tańczy w robocie. Niewiasta wydaje się być bardzo mocno zrelaksowana i wyluzowana, mimo złej pogody. Być może jej popisy zarejestrowano w piątek i stąd ta radość.  
W Finlandii znowu przeprowadzona będzie aukcja samochodów, porzuconych przez emigrantów z Rosji

Fińscy celnicy podali, że druga aukcja porzuconych przez Rosjan radzieckich samochodów odbędzie się 03 września br. o godz. 12:00 w Raja-Jooseppi.

 

 

 

W komunikacie podano, iż za auta należy płacić gotówką. Do wylicytowanej ceny zostanie doliczony 24 % podatek VAT.

 

Funkcjonariusze graniczni informują, że pojazdy są sprzedawane w stanie, jakim je zastano i nie podlegają zwrotowi.

 

Poprzednia aukcja odbyła się w Salla. Wtedy sprzedano wszystkie wystawione samochody. Najtańszy znalazł nowego właściciela za 1 euro, a najdroższa Wołga poszła za 1200 euro.

 
W Tallinie w okolicach plaży w Pirita młody lis wyszedł z lasu do ludzi

Wczoraj około godz. 15.30 w okolicy plaży w Pirita w Tallinie młody, wygłodniały lis odważył się wyjść do ludzi, czym wzbudził ogólne zainteresowanie.

 

 

Zebrani przechodnie nie wiedzieli do końca, jak się zachować. W obawie przed wścieklizną trzymali dystans. Z drugiej jednak strony wszyscy chcieli uwiecznić to zdarzenie, kręcąc filmy.

 
W światowej rywalizacji World Bodypainting Festival brali udział artyści z Estonii

Każdego roku na początku lipca znani i utalentowani artyści oraz mistrzowie tatuażu zbierają się w Austrii na niebywałej imprezie pn. World Bodypainting Festival.

 

 

 

W tym roku miasteczko nad Jeziorem Wörthersee, zamieszkiwane przez 2,6 tys. osób, odwiedziło prawie 30 tys. turystów, nie licząc aktorów i modeli, wśród których, nawiasem mówiąc, było dwóch twórców z Estonii.

 

Następna impreza tego typu odbędzie się 13 – 14 sierpnia br. w Holandii w Keukenhof in Lisse koło Amsterdamu.