Grudzień 2016

Wrona ukradła paszport Estończykowi na granicy z Rosją

Wrona siwa chwyciła i zabrała paszport obywatela estońskiego w momencie rejestracji w punkcie kontrolnym na granicy rosyjsko-estońskiej w regionie leningradzkim, donosi RIA Novosti.

 

 

 

„Na granicy prowadzono zwykłą procedurę celną odprawy pojazdów. Estończyk wyciągnął paszport przez uchylone okno w samochodzie, kiedy nagle nadleciała wrona. Bezceremonialnie chwyciła dokument i odfrunęła w nieznane. Wszystko stało się tak szybko, że nikt nie był w stanie zareagować” - powiedział przedstawiciel Północno-Zachodniej Administracji Celnej.

 

 

Poinformowano, że incydent miał miejsce w wielostanowiskowym checkpoint’cie samochodowym. Złapanie ptaka nie było możliwe. Poszkodowany człowiek otrzymał adres konsulatu, aby mógł odtworzyć utracony paszport. Kilka dni później dokument został znaleziony obok przejścia dla pieszych, ale jedna ze stron była wyrwana, a inne poszarpane.
Amator ostrych wrażeń z Jõhvi…

Na facebookowym profilu EZ-duny opublikowano video, wywołujące dreszcze. Film nakręcono w Jõhvi w Estonii. Nagranie jest żywo komentowane przez Estończyków.

 

 

„Miłośnik ostrych wrażeń. Czy po prostu nie zmieścił się w autobusie?” – taki tytuł nosi film. Niektórzy przypominają, że kilka lat temu w Estonii amator podobnych wrażeń wpadł pod samochód, bo nie utrzymał się na pojeździe, do którego się podczepił.

 
W Tallinie odbyła się uroczystość chrztu promu Leiger

Wczoraj oficjalnie w Tallinie ochrzczono Leiger - pierwszy z czterech nowych promów, zakupionych przez firmę TS Laevad, pisze Postimees.

 

 

W uroczystości wzięli udział premier Jüri Ratas, ministra gospodarki i komunikacji Kadri Simson, minister cyfryzacji Urve Palo, kapitan promu Hanno Naaber i matka chrzestna jednostki Helgi Põllo.

 

Leiger będzie obsługiwał połączenie Rohuküla - Heltermaa jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Z kolei pierwszy prom z polskiej stoczni spodziewany jest na początku nowego roku.

 

Wkrótce przeprowadzone zostaną próby morskie pozostałych dwóch statków - jednego z Turcji, drugiego z Polski. Estończycy mają nadzieję, że obie jednostki będą w pełni gotowe do pracy wiosną z początkiem sezonu turystycznego.

 

 Groźby zamachów bombowych w Rydze - ewakuowano dwa centra handlowe

W niedzielę 18 grudnia br. w Rydze ewakuowano dwa centra handlowe - Domina i Ryga Plaza.

 

 

Szef centrum handlowego Domina poinformował, że ewakuacja miała miejsce w związku z informacją od policji, że w budynku może znajdować się bomba, pisze Rus.Tvnet.lv.

 

„Dziś około godziny 14:30 w centrum handlowym Domina przeprowadzono niezwykłą ewakuację gości i pracowników, co jest związane z informacją policji o podłożeniu materiałów wybuchowych. Akcja została przeprowadzona błyskawicznie”.

 

Pod wieczór centra handlowe ponownie były otwarte.

 

 

 

 
Rosjanin utopił Toyotę Land Cruiser - znajomy ostro skarcił go za głupotę

W sieci opublikowano dziwny film o wyczynach nieodpowiedzialnego Rosjanina. Świadek, którego przyjaciel zatopił Toyotę Land Cruiser, zarejestrował całe zajście kamerą telefonu.

 

 

Kierowca zaczął robić „drifty” na zamarzniętym zbiorniku. Lód nie był jednak zbyt gruby i zaczął pękać pod ciężarem samochodu. Auto wjechało pod wodę, pisze rus.tvnet.lv.

 

Wokół tonącego pojazdu zgromadziło się kilku ludzi, w tym operator nagrania, który karci surowo kierowcę za głupotę. Szofera pozbawionego rozumu udało się w porę wyciągnąć z kabiny powoli zanurzającej się w lodowatej wodzie.

 

Ostrzeżenie: film zawiera wulgaryzmy!