luty 2017

Motocrossowy mistrz świata popełnił samobójstwo w Tallinie

Legendarny motocyklista Viktor Arbekov wyskoczyła z okna swojego mieszkania na 8. piętrze. 74-letni wielokrotny mistrz ZSRR i motocrossowy mistrz świata zmarł na miejscu z powodu odniesionych ran. Jego ciało znaleziono w pobliżu domu na ulicy w Tallinie.

 

 

W momencie samobójstwa w mieszkaniu była jego żona. Swietłana Arbekova poinformowała policjantów, że jej maż chorował na raka, pisze Life.

 

Viktor Arbekov to radziecki sportowiec, motocyklista i motocrossowy mistrz świata, brązowy medalista mistrzostw świata, wielokrotny mistrz ZSRR i znany trener.
Po estońskiej stolicy biega chory ryś

Estońskie Stowarzyszenie Myśliwych poinformowało na swojej stronie internetowej, że w Tallinie w Nõmme mieszkaniec dwa razy w ostatnim tygodniu widział parchatego rysia.

 

 

 

Estończyk spotkał drapieżnika podczas spaceru z psem bulwarem Vabaduse i przy drodze do Pärnu w okolicach Pääsküla.

 

„Zwierzę nie atakuje każdego człowieka lub psa, ale jego zachowanie może być nieprzewidywalne" – ostrzegają myśliwi.

 

Informacje o dzikich zwierzątach, widzianych w pobliżu obszarów mieszkalnych, należy zgłaszać do Wydziału Ochrony Środowiska.  Pod Tallinem wilk zabił kucyka

Kilka tygodni temu za hotelem Peoleo, usytuowanym w pobliżu Tallina, wilk zabił kucyka. Zdaniem eksperta, to rzadki przypadek, bo wilki raczej nie występują na tym obszarze, informuje Tallinn City.

 

 

 

„Wcześniej w Ääsmäe wilki zagryzły owce, ale one tam na co dzień są w okolicy. Z polowaniami tak blisko Tallina nie mieliśmy jeszcze do czynienia” – powiedział Uno Treier, ekspert z Departamentu Środowiska.

 

 

 

Na gardle kucyka były duże ślady kłów. Wielkie dziury w poharatanej skóry wskazują na atak watahy, a nie dzikich psów. Powodem takich zachowań jest fakt, iż w lesie jest trudniej o jedzenie. Przypomnijmy, że w Estonii z uwagi na afrykański pomór świń przeprowadzono zmasowany odstrzał dzików. Wilki są więc głodne i podchodzą blisko pod ludzkie osiedla. Nie stanowią jednak żadnego zagrożenia dla mieszkańców i miłośników wędrówek po lesie.

 
Na Łotwie demontują ostatnią radziecka bazę jądrową

Demontaż rozpoczął się od rozbiórki starych obiektów wojskowych na terenie Narodowych Sił Zbrojnych koło miejscowości Galgauska w gminie Gulbene.

 

 

Dawna radziecka baza rakiet jądrowych Dźwina P12 składa się z czterech podziemnych hal o głębokości 32 metrów i centrum dowodzenia. Trwa recycling i wywożenie gruzu, donosi Rus.Tvnet.

 

Prace potrwają sześć miesięcy. Koszty demontażu wyniosą 189,9 tys. euro. Na terytorium Łotwy było dwanaście radzieckich baz jądrowych, w tym pięć pod ziemią. Większość została już rozebrana.