Marzec 2017

Na Litwie wypadł z drogi autobus z białoruskimi dziećmi

Autobus z dziećmi z Białorusi zjechał z drogi na Litwie. Wypadek na drodze Wilno-Poniewież wydarzył się dzisiaj o 5.45. Autobus przewoził około 20 dzieci, informuje Belta.

 

 

W wyniku wypadku nikt na szczęście nie ucierpiał. Uszkodzony został jedynie przód autobusu. Dzieci przewieziono do najbliższego hotelu. Przyczyną zdarzenia była śliska droga i nieuwaga kierowcy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi poinformowało, że grupa białoruskich dzieci kontynuowała podróż podstawionym autokarem.
Policja sprawdza trzeźwość u pasażera, czy kierowcy?

Wczoraj około godziny 18.00 na Pärnamäe-tee w Estonii policja sprawdzała trzeźwość kierowców.

 

 

Czytelnik Postimees wysłał do redakcji film, na którym widać inspekcję pojazdu z kierownicą po prawej stronie, więc kierowca był po prawej stronie. Funkcjonariuszce umknął ten fakt i sprawdziła trzeźwość pasażera.

 

Okazało się, że pasażer nie jest pijany, więc policja podziękowała mu grzecznie i pozwoliła jechać dalej. Według Helen Uldrih, rzeczniczki Policji i Straży Granicznej, w tym przypadku mówimy o błędzie człowieka.

 

„Oczywiście, rozmawialiśmy z koleżanką. Wygląda na to, że pod koniec dnia takie zachowanie spowodowane było rutyną i zmęczeniem, a pamiętajmy, że zawsze konieczne jest zachowanie czujności i uprzejmości”.

 
W Estonii agresywny cietrzew zaatakował samochód, jadący przez las

Zdjęcia wykonano w Ida-Viru w Estonii. Waleczny cietrzew zaatakował samochód.

 

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę 05 marca br. w Pajusti. Lauri Lumiste jechał przez las w rejonie Kadila, gdy nagle jego pojazd zaczął dziobać agresywny cietrzew, donosi Virumaa Teataja.