Wrzesień 2017

Estońska gospodyni znalazła pomysłowy sposób na przechowywanie marchwi

Jeśli ciągle masz problemy z przechowywaniem marchwi i często się ona psuje, nadszedł czas, aby spróbować porady estońskiej kobiety o imieniu Kaira, która zapewnia, że jej sposób pozwala na przechowywanie warzyw przez długi czas.

 

 

Kaira radzi, aby marchew umieścić w pudełku razem z mchem, najlepiej bagiennym. Mech powinien być mokry, ale woda nie powinna z niego kapać. W takim środowisku marchew może bezpiecznie przeleżeć do wiosny, nie gnić i nie tracić smaku – informuje portal Kodustiil.

 

Marchew świetnie przechowuje się w wilgotnym mchu, bo jest to naturalny środek antyseptyczny, który zapobiega gniciu warzyw i zabija bakterie.
Głodny i ranny koń nie może ruszyć się z miejsca

Estońska Unia Ochrony Zwierząt otrzymała komunikat o koniu, który był niewłaściwie prowadzony w mieście Abja-Paluoja w Viljandimaa. Na miejscu stało się jasne, że zwierzę było głodzone, a ze względu na urazy nie mogło się normalnie ruszać, informuje portal Lemmik.

 

 

Estońska Unia Ochrony Zwierząt otrzymała w dniu 23 sierpnia br. informacje o okrucieństwie wobec konia. Następnego dnia pracownik tej organizacji Kristel Tiaer, zbadała sprawę i stwierdziła, że sytuacja była znacznie gorsza niż pierwotnie ją opisano. Koń był wyczerpany, a kolana i zad uszkodzony. Rany krwawiły i siedziało na nich pełno owadów, powiedziała Tiaer.

 

Zwierzę, które miało 25 lat, zostało przeniesione do innego gospodarstwa w Viljandimaa, ponieważ z powodu urazów nóg nie mogło podnieść się bez pomocy. Unia Ochrony Przyrody zapowiada złożenie zawiadomienia na policję, domagając się kary w związku z okrutnym traktowaniem zwierzęcia.
Zmiana straży – nieba nad Estonia będą strzec Belgowie

W przyszłym tygodniu, w bazie lotniczej Ämari w pobliżu Tallina, siły powietrzne Belgijskich Sił Powietrznych przejmą od hiszpańskich pilotów wojskowych obowiązki w zakresie wykonywania służby patrolowej w przestrzeni powietrznej Estonii, Łotwy i Litwy.

 

 

Informację taką podało estońskie ministerstwo obrony, donosi BNS. Ceremonia zmiany misji odbędzie się we wtorek w Ämari. Belgijscy piloci będą strzec nieba nad krajami bałtyckimi, latając czterema F-16.

 

 

Żołnierze Siły Powietrznych Hiszpanii uczestniczą w misji obrony powietrznej NATO na lotnisku Ämari od maja bieżącego roku. Jednostka zlokalizowana w Ämari jest częścią 15 oddziału Sił Powietrznych Hiszpanii, która stacjonuje w bazie lotniczej w Saragossie. Wojskowi w Ämari muszą być w gotowości przez cała dobę, a jeśli to konieczne, wykonują loty identyfikacyjne i regularnie trenują.