Listopad 2018

Wandale zostawili prowokujące napisy na ścianie budynku Stowarzyszenia Muzułmanów w Estonii

Estońskiego Policja potrzebuje pomocy! Wandale zamalowali ścianę budynku Estońskiego Stowarzyszenia Muzułmanów. Obraźliwe napisy pojawiły się na ścianie budynku w dzielnicy Lasnamäe, relacjonuje Postimees.

 

 

„15 listopada br. około godziny 16:00, policja doniosła, że napisy pojawiły się na ścianie budynku Towarzystwa Muzułmanów w Estonii, położonego przy ulicy Keevise w Lasnamäe" - powiedział szef operacyjny prefektury Põhja Raavo Jaarva. Patrol policji przybył na miejsce zdarzenia i rozmawiał z tymi, którzy zgłosili akt wandalizmu. Funkcjonariusze zbierali relacje na temat okoliczności zdarzenia.

Dzisiaj o 10.30 policja ponownie została poinformowana, że mur został uszkodzony. „Rozpoczęliśmy dochodzenie i robimy wszystko, aby jak najszybciej złapać osobę, która to zrobiła. Pytamy każdego, kto widział w tym obszarze jakieś podejrzane osoby, jak również tych, którzy mają informacje o wandalach”.

 
Prezydent Estonii pobiegła w nowojorskim maratonie

Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid pobiegła w maratonie w Nowym Jorku, pokonując 42 119 metrów w czasie 4 godzin, 2 minut i 40 sekund. Kaljulaid zajęła 15 394 miejsce wśród 53 000 uczestników.

 

 

„Nie wiem, czy założyciel tego maratonu, Fred Lebow, mógłby założyć w 1970 roku, kiedy maraton w Nowym Jorku odbył się po raz pierwszy i gdzie tylko 127 osób pokonało dystans, że w 2018 roku pobiegnie prawie 60 000 ludzi z 125 krajów. Nie, ale już wtedy zrozumiał jedną rzecz: na świecie jest niewiele rzeczy, które są zdolne do wywołania takiego wzruszenia duszy i przyjemności, jak maraton” - napisała Kaljulaid przed rozpoczęciem biegu.

 

Tradycyjny maraton nowojorski wygrał etiopski biegacz Lelisa Desisa z czasem 2:05.59 i Kenijka Mary Keitany, która uzyskała wynik 2:22.48.

 
W Tallinie kamery monitorujące nagrały zderzenie samochodu z rowerzystą

Kierowca BMW potrącił rowerzystę w Lasnamäe w Tallinie.

 

 

Dziś, 1 listopada br., o godzinie 7.30, doszło do wypadku w Tallinie w Lasnamäe. Kierowca BMW nie zauważył rowerzysty i wjechał w niego, donosi Postimees.

 

Po przybyciu na miejsce policja upewniła się, że rowerzysta i kierowca są trzeźwi. Uczestnicy wypadku wezwali na miejsce zdarzenia policję.