Projekt Rail Baltic przyciąga zainteresowanie Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Projekt budowy Rail Baltic cieszy się bardzo żywym zainteresowaniem w branży kolejowej w Wielkiej Brytanii, ponieważ w regionie jej powstania nie ma firm, które mogłyby podjąć się podobnych wyzwań w zbliżonym zakresie.

 

 

 

Webb Nichols, dyrektor wykonawczy firmy doradczej grupy Simon powiedział BNS, że w przypadku projektów o tej wielkości ważne jest, aby zjednoczyć wysiłki przedsiębiorstw, które mają międzynarodowe doświadczenie i firm, które są zaznajomione z lokalną specyfiką.

 

 

„W całej Europie nie ma innego projektu o takiej skali, który zakładałby międzynarodową współpracę w tak dużym zakresie. Projekt, który zostanie zrealizowany gruntownie zmieni ten region"- powiedział Kate Hampson, szef innej firmy konsultingowej AECOM, działającej w branży transportowej. Według niego, w Europie można znaleźć projekty tej wielkości, ale są one zazwyczaj podzielone na etapy i fragmenty.

 

 

Przedstawiciele obu firm konsultingowych zgodzili się, że projekt Rail Baltic jest uzasadniony i może na Litwie, Łotwie i w Estonii stworzyć nowe miejsca pracy, a także przyspieszyć wzrost gospodarczy.

 

 

Od poniedziałku do środy w krajach bałtyckich przebywała z wizytą delegacja brytyjskich przedsiębiorstw handlowych w branży kolejowej. Zapoznają się oni z możliwościami współpracy w ramach projektu Rail Baltic.

 

 

W Estonii we wtorek członkowie delegacji spotkali się z przedstawicielami przedsiębiorstw kolejowych, biorących udział w projekcie. Wizytę w krajach bałtyckich organizowało Stowarzyszenie Przemysłu Kolejowego (UK Railway Industry Association).

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image