Albańczycy najwyraźniej nadal uznają Estonię za część Rosji

Kategorie: 

www.meiebaruto.ee

Strona fanów estońskiego zapaśnika sumo została dziś zaatakowana przez hakerów. Grupa Anonymous z Albanii zablokowała portal Baruto  www.meiebaruto.ee. Obecnie witryna jest niedostępna dla użytkowników.

 

 

Wchodzącym na stronę ukazywało się czerwone logo na czarnym tle. Poniżej hakerzy umieścili tekst z przekleństw przeciwko Grecji, Rosji i krajom „antyalbańskim”. Fani estońskiego bohatera są oburzeni, donosi Postimees.ee.

 

 

 

 

Baruto Kaito (把瑠都 凱斗) jest profesjonalnym zapaśnikiem sumo pochodzącym z Estonii. Naprawdę nazywa się Kaido Höövelson. Urodził się 5 listopada 1984 r. w Väike - Maarja. Zadebiutował w maju 2004 roku. Zrobił karierę w Japonii. W 2006 r. dotarł do najwyższej klasy rozgrywek. Jego rodzina w Estonii posiadała gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji bydła i od dzieciństwa Kaido przyzwyczajony jest do ciężkiej pracy fizycznej. Jego ojciec zmarł, gdy chłopak miał szesnaście lat. Ten nietuzinkowy Estończyk włada biegle pięcioma językami: estońskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i japońskim. Albańscy hakerze najprawdopodobniej uznali, że atakują stronę wybitnego sportowca reprezentującego Rosję.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj