Artyści, którzy usprawiedliwiają rosyjską agresję, będą mieli zakaz wjazdu do Estonii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Üllar Saaremäe, członek frakcji Ojczyzna w Riigikogu, nie zgadza się ze stanowiskiem minister spraw zagranicznych Evy-Marii Liimets i uważa, że rząd powinien zakazać wjazdu do kraju artystom usprawiedliwiającym rosyjską agresję.

 

 

Według Üllara Saaremäe taka decyzja jest konieczna i musi się za nią stać wola rządu.

 

„Państwo estońskie musi podjąć fundamentalną decyzję: nie wpuszczać do kraju ludzi, którzy usprawiedliwiają rosyjskie ludobójstwo na Ukrainie i zbrodnie reżimu Putina przeciwko narodowi ukraińskiemu. To jest kwestia moralności. Rząd powinien sporządzić listę artystów, którym zabraniamy wjazdu do kraju” – powiedział Saaremäe.

 

W weekend minister spraw zagranicznych Eva-Maria Liimets powiedziała ERR, że nie uważała za uzasadnione sporządzenie takiej listy:

 

„Zakładamy, że organizatorzy wezmą na siebie odpowiedzialność”.

 

Według Saaremäe błędem jest zrzucanie odpowiedzialności na barki organizatorów. „Państwo ma zdolność, wiedzę i kompetencje, aby taką listę sporządzić. Państwo też ma do tego moralny obowiązek” – powiedział Saaremäe, dodając, że oprócz zakazu wjazdu ważne jest cofanie zezwoleń na pobyt i wiz osobom, które uzasadniają rosyjską agresję.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj