Estoński producent pojazdów elektrycznych sprzedał pierwsze samochody

Kategorie: 

youtube.com

W zeszłym tygodniu estoński producent samochodów Nobe Cars rozpoczął wstępną sprzedaż pierwszej setki pojazdów elektrycznych Nobe 100, pisze Majandus24.

 

 

Pierwszy samochód został kupiony przez twórcę gry Angry Birds i biznesmena Petera Vesterbackale, który jest także menedżerem marki Nobe. Warto zauważyć, że jest to wstępna sprzedaż. Klienci otrzymają pierwsze samochody dopiero w połowie 2020 roku. W tej chwili składany jest tylko jeden przykładowy model.

 

Założyciel firmy Nobe Roman Muljar wyraził nadzieję, że dzięki pomocy elektromobile Nobe Estonia będzie mógł po raz pierwszy wypełnić niszę wśród innych producentów samochodów. Według niego, przy opracowywaniu samochodu Nobe chciano stworzyć coś nowego, niepowtarzalnego, ale jednocześnie nie męczącego.

 

„Każdy chce się usiąść za kierownicą Nobe, choćby dlatego, że jest to stylowy i nietypowy samochód. Jest to pojazd przyjazny dla środowiska, wyposażony w mocny silnik elektryczny i zapewniający wysoki komfort jazdy" – powiedział Muljar.

 

W Nobe, oprócz kierowcy, może zmieścić się dwóch pasażerów. W samochodzie jest także miejsce na bagaż. Za jednym ładowaniem samochód w cyklu mieszanym może przejechać do 270 kilometrów. Maksymalna prędkość pojazdu elektrycznego wynosi 110 km / h. Samochody przedpremierowe dostępne są w trzech kolorach - niebieskim, czerwonym lub czarnym.

 

Tego lata i jesieni pojazdy elektryczne będą pokazywane na różnych imprezach w Europie. Jednocześnie firma poszukuje inwestorów za pośrednictwem szwedzkiej platformy finansowania FundedByMe. Pierwsze pojazdy elektryczne dotrą do właścicieli dopiero w połowie 2020 roku.  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj