Estoński raper z objawami koronawirusa: „Od teraz będziemy testować tylko zmarłych”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Raper Andrus Elbing znany jako Beebilõust podejrzewa, że miał kontakt z osobą z koronawirusem. Elbing postanowił wykonać test, gdy miał problemy z oddychaniem. Na swojej stronie na Facebooku skrytykował Departament Zdrowia, ponieważ według Andrusa prawie niemożliwe jest poddanie się testom.

 

 

Elbing uważa, że kontakt z nosicielem wirusa miał miejsce tydzień wcześniej.

 

„Na szczęście żona i dziecko byli z dala od domu, więc zdecydowaliśmy, że muszą tam zostać dłużej” - napisał 38-letni raper, który w zeszłym roku został ojcem.

 

Jakiś czas później wystąpiły u niego objawy. „Łaskocze w gardle, swędzący nos, lekki kaszel, katar, ból głowy” - opisuje raper.

 

Ponieważ nie było temperatury, myślał, że może to być zwykłe przeziębienie, ale w ostatnią sobotę zauważył, że trudno mu oddychać.

 

„Gdy przechodzisz z jednego końca pokoju do drugiego, pojawia się duszność. Rozmawiałem przez telefon, kiedy w połowie rozmowy uświadomiłem sobie, że brakuje mi tlenu ”- powiedział Elbing.

 

Ponieważ ukochana Elbinga Ingrid Mänd chciała wrócić z dzieckiem do domu, Elbing postanowił przejść testy.

 

Według Andrusa nie jest jasne, w jaki sposób należy zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa, jeśli nie można przejść testu. Był oburzony, że zdiagnozowano go telefonicznie.

 

„Co się tutaj dzieje. Mamy szalejącą epidemię wirusa, sytuację awaryjną, ale nie można przejść testów. Zasadniczo tylko dr Vasiliev może stawiać diagnozy telefonicznie. Tak działa lekarz rodzinny? Pewnie ma jakieś polecenie z Departamentu Zdrowia, żeby tak postępować” - tłumaczy mężczyzna.

 

Elbing w końcu doszedł do wniosku, że testów nie można zaliczyć, ponieważ jest to po prostu niemożliwe.

 

„Jeśli nie jesteś zagrożony, nie możesz przejść testu, nie masz samochodu, nie możesz przejść testu, mam pieniądze, ale nie mogę przejść testu, mam test, ale nie mogę go przejść. I oto moja myśl dnia: od teraz sprawdzamy tylko umarłych, ponieważ nie możemy sprawdzić żywych” - podsumował raper.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)Skomentuj