Estońskie linie lotnicze Nordica do końca 2017 roku będą korzystać z samolotu wypożyczonego od Polskich Linii Lotniczych Lot

Kategorie: 

youtube.com

Estońskie narodowe linie lotnicze Nordica czasowo od 19 listopada br. aż do początku 2017 roku będą korzystać z usług jednego samolotu PLL Lot. Estończycy kupili dwie nowe maszyny, ale te jeszcze do nich nie dotarły, podaje BNS.

 

 

 

„W pierwszym kwartale planujemy uzupełnić swoją flotę o dwa samoloty, a dopóki te do nas nie dotrą, korzystamy z usług Lotu” – powiedział Anton Ynnik, rzecznik Nordica.

 

 

Od piątku dwa samoloty Lotu będą wykorzystywane przez firmę Regional Jet na trasie Warszawa – Sztokholm i Warszawa –Wilno -Tallinn. Poinformowano ponadto, że Nordica i PLL Lot zacieśniają współpracę poprzez wykorzystanie wspólnej platformy biznesowej, sprzedaż biletów i wykorzystywanie kodów promocyjnych. Nordica w przyszłym roku dzięki zakupowi trzech nowych samolotów stworzy ponad 70 miejsc pracy, a Lot przejmuje 49 procent udziału Regional Jet – spółki zależnej od Nordica.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj