Kamera nagrała twarze złodziei, którzy ukradli futro w jednym z centrów handlowych w Lasnamäe w Tallinie

Kategorie: 

facebook.com

Przedwczoraj o 19:22 doszło do kradzieży w jednym z największych centrów handlowych w Lasnamäe. Kamera monitorująca nagrała mężczyznę i kobietę, którzy weszli do działu odzieży wierzchniej, włożyli jeden kożuszek do torby i cicho wyszli ze sklepu.

 

 

 

O 19:22 sprzedawczyni w dziale odzieży wierzchniej z centrum handlowego Lasnamäe obsługiwała klientkę, która płaciła za zakupy. W tym momencie, do sklepu wszedł młody mężczyzna i kobieta, których zachowanie nie wzbudzało podejrzeń.

 

 

„Spojrzałam na parę i przywitałam się. Zapamiętałam, jak wyglądają, ale nawet nie mogłam pomyśleć, że rzecz razem z wieszakiem włożą do worka i po prostu odejdą" – tłumaczy ekspedientka.

 

 

Na monitoringu widać, jak kobieta ogląda futro, a mężczyzna w tym czasie wkłada jeden z kożuszków do worka. Następnie para powoli wychodzi ze sklepu. Według sprzedawcy, złodzieje byli spokojni, jak większość klientów. Kobieta wybierała coś dla siebie, a stojący obok mężczyzna chyba coś doradzał. Ubytek w asortymencie zauważono o godz. 19:50, kiedy kończyła się zmiana.

 

 

„Ja zawsze obchodzę całą salę i patrzę, czy wszystko jest na swoim miejscu. Nagle zdałem sobie sprawę, że brakuje kożucha!" – opowiada zrozpaczona dziewczyna.

 

 

Kobieta natychmiast wezwała szefa i powiedziała mu o stracie, a następnie przeprowadzono analizę filmu, rejestrowanego przez kamerę. Estońska policja prosi o identyfikację złodziei pod nr 112.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj