Odnawiają wieżę ciśnień w Jõhvi

Kategorie: 

Jõhvi wieża wodna. Fot. Archiwum - Peeter Lillevyali/ pohjarannik.ee

Władze gminy Jõhvi zamierzają naprawić, położoną na wzgórzu w sąsiedztwie miasta, wieżę ciśnień. Zostanie ona odnowiona w dwóch etapach. Do świąt rozmontowane zostaną mocno zużyte deski na szczycie wieży, a do lata drewniany szkielet dachu zastąpi konstrukcja metalowa. Całkowity koszt prac wyniesie ok. 12 tys. euro.

     

 

Wieżę w Jõhvi wybudowano w 1966 w celu zapewnienia niezbędnego ciśnienia wody w budynkach mieszkalnych w jej okolicy. Do świąt zostaną zaprowadzone nowe porządki w obiekcie, polegające na demontażu dachu i jego starych okładzin. Zlikwidowane zostaną przygniłe części drewniane. Zastąpią je części metalowe, które są bardziej odporne na zmiany pogody. W lecie wykonawca przystąpi do instalacji i zabezpieczenia nowo - montowanych elementów.

       

Przerw w dostawach wody w Jõhvi nie będzie. Budowa nowego budynku byłaby dużo droższa niż renowacja istniejącej wieży, powiedział Edward Rae. Dlatego lokalnym samorządowcom zależy na jej renowacji. Władze Jõhvi szukają nowych, dodatkowych możliwości zagospodarowania wieży i uczynienia z niej atrakcji turystycznej. Pojawił się pomysł uruchomienia tam ścianki wspinaczkowej. W Kohtla - Järve stara wieża ciśnień stała się przedmiotem poważnej debaty.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj