Na polskiej granicy w przyczepie estońskiej ciężarówki znaleziono 20 nielegalnych imigrantów

Kategorie: 

youtube.com

Na początku sierpnia, w pobliżu punktu granicznego Budzisko w przyczepie estońskiej ciężarówki znaleziono 20 wietnamskich imigrantów. Było wśród nich 12 mężczyzn w wieku od 14 do 38 lat i osiem kobiet w wieku od 14 do 29 lat.

 

 

Ciężarówka miała logo firmy Irjako OÜ, która działa w Tallinie. Przedstawiciele przedsiębiorstwa nie chcą komentować incydentu, tłumacząc jedynie, że przyczepa została sprzedana jakiś czas temu, pisze portal Äripäeva logistikauudised.ee.

 

Kierowcą był 53-letni mężczyzna bez obywatelstwa, ale posiadający zezwolenie na pobyt w Estonii. Podejrzewa się go o celowe przemycanie ludzi (w przyczepie nie było żadnych towarów) i grozi mu nawet osiem lat więzienia. Wietnamczycy zostali odesłani na Litwę, czyli do kraju, w którym przebywali ostatnio.

 

Dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników Estonii (ERAA) Toivo Kuldkepp powiedział, że słyszał o sprawie, ale w pierwszej chwili myślałem, że to jakaś nieprawdziwa informacja z litewskiego portalu. Opublikowany przez polską Straż Graniczną film z zatrzymania grupy ludzi był dla niego niezwykle przykrą i nieprzyjemną niespodzianką.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj