Protest przeciwko bezpłatnej komunikacji miejskiej w Tallinie

Kategorie: 

www.facebook.com/SaksaTakso

We wtorek 26 lutego od 8.00 do 20.00 godziny takso firma Saksa Takso oferowała bezpłatne usługi dla wszystkich podróżujących w granicach Tallina.

 

 

 

W ten sposób spółka wyraziła protest przeciwko wprowadzonym od 1 stycznia darmowym przejazdom środkami transportu publicznego dla mieszkańców Tallina, co przyczyniło się do znacznego spadku liczby klientów taksówek. Według dyrektor Saksa Takso Andrea Green, decyzja władz miasta Tallinn, aby transport publiczny był darmowy, zadała cios branży taksówkarskiej i przyczyniła się do wzrostu bezrobocia.

 

 

 

Kiedy transport publiczny zrobił się darmowy, znacznie spadła ilość zamówień na taksówki. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy taksówkarze zanotowali o 25 % mniej kursów niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Uważają oni, że rada miejska powinna była zainwestować pieniądze w utrzymanie dróg w dobrym stanie, ponieważ ze względu na dziury na ulicach, muszą oni nieustannie naprawiać i wymieniać części w samochodach.

 

 

 

Aby zamówić bezpłatną usługę taxi, należało zadzwonić pod numer Saksa Takso +372 530 350 35 lub 1316. Protest będzie powtórzony. Aby uzyskać więcej informacji na temat „dni wolnych taksówek”, odwiedź Saksa Takso www.saksatakso.ee.

 

 

 

"Chcemy także, zaprosić ludzi, którzy tylko okazjonalnie korzystają z usług taxi lub w ogóle, aby mieli możliwość doświadczyć naszej wysokiej jakości usług. Dzień darmowy taxi organizujemy po raz drugi. Po raz pierwszy taki dzień został zorganizowany przez nas w 2009 roku. Cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony klientów "- powiedział Green. Według niego, w dzień darmowy dyspozytor taxi przyjmował  średnio jedno zlecenie na minutę.

 

 

 

OÜ Saksa Takso - działa od 2008 roku w Tallinie. Celem firmy jest dostarczanie klientom wysokiej jakości niezawodnych usług transportowych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj