Rosyjski bloger otrzymał azyl polityczny w Estonii

Kategorie: 

http://maxim-efimov.livejournal.com/

Maxim Efimov (Максим Ефимов), przeciwko któremu Rosja wszczęła sprawę karną m. in. za publikacje dotyczące rosyjskiego Kościoła prawosławnego, został oskarżony o podżeganie do nienawiści i wrogości wobec rosyjskich duchownych.

 

 

 

W Estonii przyznano mu status uchodźcy i zezwolenie na pobyt stały na okres trzech lat. Emigrant musi teraz podjąć trud nauki języka estońskiego. W wywiadzie udzielonym portalowi Delfi Efimov powiedział, że nie wie jeszcze, gdzie będzie pracował, ale żadnej pracy się nie boi. Estonia nie jest krajem, który zapewnia wspaniałe korzyści. Bloger uciekł z Rosji, aby uniknąć represji. Jeśli sprawa karna przeciwko Efimovi zostanie zamknięta, on wróci do domu. Na razie w Rosji grozi mu areszt. Po stronie Maxima w Rosji stoi Stowarzyszenie Praw Człowieka Agora. W Estonii Efimov spotkał się z przedstawicielami opozycji białoruskiej i został zaproszony na spotkanie z prezydentem Toomasem Hendikiem Ilvesem. Prezydent zapewnił go, że Estonia szanuje wolność słowa i wolność wyrażania opinii.

Strona Maxima:
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Rajib

r-edgar.exe / Jedyną

r-edgar.exe / Jedyną szansą jaką widzę dla Ukrainy jest integracja epesurjoka z zachodem. Nie łatwo jednak będzie przyciągnąć i przekonać do swoich racji wschodnią, bardziej prorosyjską część kraju. Czyżby szykował się rozpad Ukrainy ?

0
0

Skomentuj