W Läänemaa złapano nieznane zwierzę. Estoński Chupacabra?

Kategorie: 

http://rus.delfi.ee/ Foto: Margus Viipsi

W Läänemaa myśliwy zastrzelił nieznane zwierzę. Jego pochodzenie budzi kontrowersje. Według jednej wersji jest to szakal importowany z afrykańskiej sawanny, według innej to mutacja lisa, a według jeszcze innej jest to skrzyżowanie lisa z wilkiem. Lista możliwych opcji  się na tym nie kończy.

 

 

 

 

„Nie wiem, co to za zwierzę. Nie widziałem go na własne oczy”- mówi Veiko Laev, szef miejscowego Towarzystwa Myśliwych. Inny myśliwy Arno Peksar , który widział zwierzę, powiedział:  „nie wiem co to za zwierzę. Wyglądało to jak szakal lub mieszaniec  lisa i jenota”.

 

 

 

Dyrektor tallińskiego Zoo Mati Kaalam uważa, że zwierzę jest mutantem i konieczne jest przeprowadzenie badań genetycznych.

 

 

 

„Biorąc pod uwagę, jak często ludzie dziś podróżują po świecie i trzymają w domu dziwne okazy - nie byłbym zaskoczony, że to jakieś importowane zwierzę podobne do szakala” - powiedział przedstawiciel estońskich przyrodników Aleksieja Łotman. On również nie wykluczył, że zwierzę może być krzyżówką wilka i małego psa lub wyjątkową mutacja lisa.

 

 

 

Szakale występują na obszarach w południowych szerokościach geograficznych. Żyją w środkowej Afryce, w Indiach, w Mongolii, w Azji Środkowej i  na Kaukazie. Zamieszkują stepy, sawanny, lasy i góry.  

 

 

Cztery lata temu w estońskiej miejscowości Taebla, w tym samym regionie Läänemaa, również odkryto niezwykły psi miot. Osiem z dziesięciu szczeniąt posiadało niespotykany kolor sierści. Analiza DNA potwierdziła, że natrafiono na krzyżówkę psa i wilka.

 

 

11 marca ciało zwierzęcia trafiło do laboratorium w Tartu i jest badane przez estońskich naukowców.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj