W związku z atakami terrorystycznymi w Brukseli zamknięto przedstawicielstwo Łotwy w UE

Kategorie: 

youtube.com

W związku z ostatnimi zamachami na lotnisku i stacjach metra w Brukseli, podjęto decyzję o zamknięciu przedstawicielstwa Łotwy w Unii Europejskiej (UE). Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkēvičs, pisze Delfi.

 

 

 

Decyzja ta została podjęta ze względów bezpieczeństwa.

 

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Łotwy wciąż nie ma informacji, czy ktoś z obywateli tego kraju nie ucierpiał podczas ataków. Łotewski MSZ wzywa wszystkich, którzy są obecnie w Brukseli lub w Belgii, aby kontaktowali się z placówką konsularną.

 

 

Według Delfi, w Brukseli przebywa kilka tysięcy Łotyszy. Regularnie podróżują tam, tj. w przypadku innych krajów UE, łotewscy urzędnicy i politycy.

 

 

Rinkēvičs powiedział, że powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ z powodu przeciążenia sieci telefonii komórkowej, mogą być utrudnienia przy kontaktowaniu się z konkretnymi ludźmi.

 

 

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, że walka z terroryzmem będzie długa. W dniu 22 marca br. w godzinach porannych na lotnisku Zaventem w Brukseli miały miejsce dwie silne eksplozje. Wiadomo, że zginęło co najmniej 28 osób, a liczba ofiar może być większa. Wielu ludzi odniosło ciężkie obrażenia. Wybuchy miały miejsce także w metrze w Brukseli.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj