Wędkarze zatrzymani przez estońską straż graniczną okazali się byłymi funkcjonariuszami KGB

Kategorie: 

http://47news.ru

W ostatni weekend rosyjscy wędkarze nielegalnie przekroczyli granicę na rzece Narwa i stawiali opór podczas aresztowania. Mężczyźni okazali się być byłymi oficerami KGB, pisze 47news.ru.

 

 

 

Według portalu, zatrzymani w sobotę rybacy to emerytowani KGB owcy - 64 – letni Michaił Suhoszin i 54 – letni Aleksander Ladurow z Gatszina.

 

 

W poniedziałek sąd w Viru wydał nakaz aresztowania.

 

 

20 września około 12:20 straż graniczna poinformowała, że na rzece Narwa w Estonii, znajdują się niepożądane osoby, które nielegalnie pływają łodzią z rosyjskimi numerami na burcie.

 

 

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że dwaj obywatele Rosji nielegalnie przekroczyli linię graniczną.

 

 

Podczas zatrzymania mężczyźni stawiali opór i próbowali uciec z powrotem do Rosji – trzy razy przecinali nożem linę, którą estońscy strażnicy uwiązali ich łódź w celu odholowania do najbliższego posterunku.

 

 

Rosjanie zostali zatrzymani i trafili do aresztu w Johvi. Oskarżono ich o nielegalne przekroczenie granicy i niedostosowanie się do poleceń estońskich funkcjonariuszy państwowych.

 

 

Historia może zakończyć się, jak na filmie prezentowanym poniżej. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Rosjanie aresztowali na granicy estońskiego funkcjonariusza pod zarzutem szpiegostwa i wywieźli go do Moskwy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj