Weteranowi z Kohtla - Jarve, obchodzącemu 100 lat, pogratulował prezydent Ilves

Kategorie: 

http://mke.ee

13 stycznia br. Aleksander Michajłowicz Razguljew, weteran drugiej wojny światowej, mieszkający w Kohtla - Jarve, obchodził 100 lat, pisze MKE Estonia.

 

 

 

Wkrótce po wybuchu wojny w 1941 roku Razguljew trafił do Floty Północnej, gdzie walczył do końca wojny. Brał m. in. udział w walkach o wyzwolenie miasta Kirkenes (Norwegia). Był dwukrotnie ranny. Przeżył też głód i zimno.

 

 

„Jakiś czas temu jeszcze sam chodził do sklepu, ale niedawno upadł nieszczęśliwie i złamał dwa żebra. Było bardzo ślisko. No i ten wiek…” – powiedziano o bohaterze dnia.

 

 

Stowarzyszenie Weteranów i Emerytów z Kohtla – Jarve, korzystając z pomocy i wsparcia, zorganizowało wystawę fotograficzną dotyczącą najważniejszych wydarzeń z życia stuletniego solenizanta.

 

 

Wystawa, którą można oglądać w foyer ratusza Kohtla - Jarve, prezentuje zdjęcia z różnych lat. Wystawiono tam m. in. wspólną fotkę pułkownika Aleksandra Razguljew z Władimirem Putinem, prezydentem Rosji. Razguljew w dniu urodzin prezentował też list gratulacyjny, który otrzymał od Prezydenta Estonii Toomasa Hendrika Ilvesa i przyznał, że był tym faktem pozytywnie zaskoczony.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj