Wielki festiwal figur śniegowych w Kohtla – Järve

Kategorie: 

Kohtla-Järve Kultuurikeskus

Centrum Kultury Kohtla - Järve ogłasza tradycyjny festiwal figur śniegowych, który odbędzie się 27 stycznia 2013 roku. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano o godz. o 11:00. Tematem inspirującym i motywem przewodnim ma być lalka, jako rzecz, zabawka, która uosabia tradycje wielu pokoleń.

 

 

 

Dyrektorka Centrum Kultury w Kohtla - Järve Svetlana Korotkova przypomina, że Estońskie Ministerstwo Kultury ogłosiło rok 2013 - Rokiem Dziedzictwa Kulturowego, aby przybliżać, poznawać i lepiej zrozumieć estońskie zwyczaje. Lalka  to piękny przedmiot i przykład tradycji ludowych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Może być wykonywana z różnorodnych materiałów, w tym także ze śniegu. Jednocześnie jest bardzo wdzięcznym tematem służącym rozwojowi wyobraźni, szczególnie u dzieci.

 

 

 

 

Rejestracja uczestników odbywa się do dnia 24 stycznia 2013. Udział w imprezie jest bezpłatny. Organizatorzy festiwalu zapewniają poczęstunek i gorącą herbatę. Będzie muzyka sprzyjająca zabawie i raczej na pewno nie zabraknie materiału do tworzenia figur. Oczywiście, najlepsze prace zostaną nagrodzone. Z roku na rok liczba uczestników festiwalu rośnie. W ubiegłym roku, mimo bardzo ostrego mrozu, w budowaniu śnieżnego miasta wzięło udział 200 osób.

 

 

Kontakt dla zainteresowanych: tel. 00372 3366163, email: infojuht@kjkk.ee  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj