Wystawa pn. Królewska Narwa opowiada o 15 monarchach

Kategorie: 

http://www.narvamuuseum.ee

Na zamku w Narwie otwiera się wystawa pn. Królewska Narwa.  Opowie ona o piętnastu monarchach, którzy odwiedzili miasto graniczny między XVII, XX wiekiem.

 

 

 

 

Od początku swego istnienia Narwa stała się obiektem zainteresowania wojskowych i handlarzy ze względu na korzystną lokalizację i znaczenie strategiczne. Ożywienie handlu między wschodem a zachodem przyczyniło się do rozwoju miasta i jego dobrobytu. Jego znaczenie znajduje odzwierciedlenie w wyglądzie potężnych fortyfikacji. Najbardziej intensywny rozwój miasta przypadł na wiek XVII.

 

 

 

 

Narwa odwiedzana była przez ogromną liczbę ludzi - od prostych chłopów i rzemieślników do bogatych kupców i szlachty. Bywali tam pisarze, poeci, dyplomaci, podróżnicy, duchowni i koronowane głowy. Obecność monarchów w Narwie był wydarzeniem wielkiej wagi, nie tylko dla mieszkańców, ale także dla całego regionu. Zazwyczaj królowie i cesarze odwiedzali miasto w podróży służbowej, a czasami przejazdem. Zdarzał się, że nie przybywali w pokoju, ale po to, aby wywołać kolejną wojnę.

 

 

 

Wystawa zostanie otwarta w dniu 9 maja na zamku w Narwie o godz. 16.00. Więcej informacji: http://www.narvamuuseum.ee/ .Kurator wystawy: Anna Judina, tel. 00 372 35 99242, naitused@narvamuuseum.ee

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj