Czy nowy papieża będzie pochodził z krajów bałtyckich?

Kategorie: 

Za miesiąc zgromadzi się konklawe kardynałów, aby wybrać światu nowego Papieża. Kto będzie następny? Europejczyk, czy Afrykanin? Max Kaur, estoński polityk, uważa, że następny papież będzie pochodził z krajów bałtyckich, donosi Postimees.ee.

 

 

 

Powiedział on, że konklawe musi znaleźć w sobie siłę i po raz pierwszy w historii wybrać osobę z terenów byłego ZSRR. Będzie to dobry znak dla współczesnej Europy.

 

 

 

Odpowiednim kandydatem na papieża jest kardynał Janis Pujats. Przez długi czas pełnił on funkcję arcybiskupa Rygi. Zna doskonale nie tylko łacinę, ale również biegle włada rosyjskim. Według Kaura Pujats byłby idealnym kandydatem. Jego konserwatyzm kształtował się także pod wpływem poglądów Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Przy okazji warto wspomnieć, że Aleksy II, Patriarcha Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, również pochodził z Pribałtyki.

 

 

 

To jest bardzo ważne - powiedział Kaur - ponieważ w szybko zmieniającym się świecie, Rosyjska Cerkiew Prawosławna jest obecnie ważną i wpływową instytucją religijną. Większa współpraca między Kościołami katolickim i prawosławnym może być możliwa i potrzebna dla rozwiązywania problemów współczesnego świata oraz zachowani stabilności w Europie.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image