Dieta nordycka – chudnij w ślad za Wikingami

Kategorie: 

Czy to możliwe, aby schudnąć, trzymając się tradycyjnej diety Wikingów? Twórcy nowej nordyckiej są przekonani, że jedzenie świeżych ryby, mięsa zwierząt i picie wina, to świetny sposób, aby pozbyć się nadwagi i promować zdrowie, pisze Medikforum.

 

 

 

Nowa nordycka dieta to plan odżywiania stworzony przez dwóch kucharzy z Danii. Obejmuje ona produkty pełnoziarniste, świeże ryby i mięsa. Dieta już uznana została za trend w zdrowym odżywianiu. Kate Christensen, dziennikarka Vogue, która schudła prawie o 2 kilogramy w ciągu dwóch tygodni, mówi, że ta dieta jest lepsza od śródziemnomorskiej.

 

 

„W przeciwieństwie do diety śródziemnomorskiej, która pozwala na korzystanie z białego pieczywa, makaronów i polenta, nowa dieta nordycka nie pozwala na jedzenie przetworzonej żywności” - mówi Kate. „Zamiast oleju z oliwek, Wikingowie byli zwolennikami oleju z rzepaku, który zawiera mniej nasyconych tłuszczy i bardziej zdrowe kwasy omega-3”.

 

 

Zgodnie z instrukcją twórców nowej diety, doskonały tydzień żywieniowy obejmuje trzy dania mięsne, dwa dania z owoców morza, dwa dania wegetariańskie, nieograniczoną liczbę warzyw korzeniowych, zielone warzywa liściaste, orzechy, jagody, fasolę, warzywa ogrodowe i produkty pełnoziarniste.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc, nowa nordycka dieta jest bardzo podobna do diety neandertalczyków, która zachęca nas do jedzenia, podobnie jak jaskiniowcy. Ta dieta zabrania jednak jedzenia zboża i mieszania dań z alkoholem , ale pozwala za to na dużo więcej mięsa niż w diecie u Wikingów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image