Estonia i Izrael zacieśniają współpracę

Kategorie: 

Premier Estonii Andrus Ansip spotkał się podczas oficjalnej wizyty w Izraelu z premierem  Benjaminem Netanjahu, z którym uzgodnił obustronną współpracę naukową i wymianę ekspertów w dziedzinie technologii informatycznych, w sektorze farmaceutycznym i medycznym.

     

„Estonia i Izrael wyróżniają się innowacją technologiczną i ekologiczną, jak również ośrodkami nauki i rozwoju o dobrym standardzie - powiedział premier Andrus Ansip. - Widzimy dobre perspektywy współpracy między ośrodkami nauki i rozwoju obu państw, w szczególności poprzez wymianę ekspertów”.

     

Premier spotkał się podczas wizyty, również z izraelskim prezydentem Szymonem Peresem. Andrus Ansip potwierdził na spotkaniu, że społeczność żydowska w Estonii jest silna i zawsze zajmowała ważne miejsce w życiu gospodarczym i kulturalnym w Estonii. Podczas spotkania poruszono również temat ostatnich wydarzeń na Bliskim Wschodzie i drogę do osiągnięcia wynegocjowanego rozwiązania.

     

Wczoraj odbyło się spotkanie premier z ministrem spraw zagranicznych Avigdorem Liebermanem, z którym omówili sytuację na Bliskim Wschodzie, rozwój polityki zagranicznej wpływającej zarówno na Izrael, jak i Europę. Wydarzenia w Egipcie, sytuację w Syrii, Iranie i innych częściach regionu omówiono także z szefem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Jacobem Amidrorem.

     

Premier Andrus Ansip złożył wieniec w Yad Vashem w muzeum pamięci ofiar Holocaustu. Odwiedził też Aleję Sprawiedliwych w Yad Vashem, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa ku pamięci Ehi i Uku Masing.

   

 

Po II wojnie światowej, izraelski Muzeum Holocaustu Yad Vashem nadał Uku Masing i jego żonie honorowy tytuł „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” za pomoc Żydom w okresie okupacji niemieckiej.

     

Bliższa współpraca między Estonią, a Izraelem rozpoczęła się w 2009 roku, gdy Estonia otworzyła ambasadę w Tel Awiwie. Następnie w 2010 roku odbyła się wizyta estońskiego prezydenta do Izraela.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image