Euro w sklepach na Litwie: obawy się potwierdziły

Kategorie: 

Przed wprowadzeniem euro były obawy, że ludzie uczynią z centrów handlowych miejsca wymiany walut. Sieci handlowe informują, że ludzie płacą banknotami 200 i 500 litów za drobne zakupy i oczekują reszty w euro. Jednak przedsiębiorcy znaleźli na to sposób, który nie jest wyjątkiem, pisze Delfi.

 

 

 

„Są klienci, którzy przynoszą 200, 500 litów, aby coś kupić z nadzieja, że dostaną resztę w euro” – powiedziała Giedre Belskite, rzecznik Rimi Litwa. „Kiedy człowiek daje 200 litów za bochenek chleba, kasjer rozmienia 200 litów na mniejsze nominały - na przykład po 50 litów, zabiera tylko 50 litów i z tego dopiero wydaje resztę w euro”.

 

 

Belskite podkreśliła również, że w niektórych sklepach, które dostały euro, szybko wyczerpały się banknoty nowej waluty.

 

 

„Są miasta, w których euro się skończyło, a to oznacza, że musimy korzystać z zapasów, które są zabezpieczone i przyobiecane” - powiedziała Renata Saulite, przedstawicielka Maxima. Jej zdaniem z kolei, ludzie przynoszą do sklepów wiele monet.

 

 

„Mamy nadmiar centów. Ludzie przynoszą centy w torebkach, próbując je wymieniać. Kupują małe produkty. Oczywiście, nie jest to zjawisko masowe. Kilka następnych dni pokaże, jak sytuacja będzie się dalej rozwijać" – powiedziała Saulite.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image