Fiński milioner przyjechał do Estonii bez dokumentów i został ukarany grzywną w wysokości 100 tys. euro

Kategorie: 

Fiński milioner, który zaszczycił swoją obecnością Estonię, otrzymał grzywnę w wysokości 95 250 euro. Ten incydent miał miejsce pod koniec sierpnia br. Teraz sprawą zajmuje się fińska prokuratura, donosi portal iltasanomat.fi.

 

 

 

Faktem jest, że, zgodnie z prawem europejskim, Finn, który przebywa w Estonii, powinien mieć przy sobie dokument tożsamości - paszport lub dowód osobisty. Bez dokumentu Finowie mogą podróżować legalnie tylko do Szwecji, Norwegii i Danii.

 

 

Fińskiemu milionerowi, który wracał do swojej ojczyzny z Estonii bez dokumentu tożsamości, fińska Straż Graniczna wlepiła karę w wysokości 95 250 euro. Wynika to z fińskiego systemu penitencjarnego: im wyższe dochody sprawcy, tym więcej będzie musiał zapłacić za wykroczenie.

 

 

Mężczyzna był pewien, że zasady obowiązujące Finów przy podróży do Szwecji, są wiążące także przy okazji wypadów do Estonii. Jednak prokuratura wciąż bada, czy nałożenie grzywny jest poprawne i zasadne.

 

 

Według Ari Pekka Koyvitso z fińskiej Straży Granicznej, Finn może wrócić do domu bez paszportu lub dowodu tożsamości, ale nie może bez niego wyjeżdżać. Pogranicznicy przekazali sprawę prokuraturze, która bada sprawę. Nawiasem mówiąc, milioner nie jest jedynym Finem, kto odwiedził Estonię bez dokumentu tożsamości. Każdego roku z podobnymi problemami zmaga się od 70 do 150 osób.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image