Gwiazda radzieckiego kina pracuje teraz za ladą w supermarkecie w Tallinie

Kategorie: 

W sobotę późnym wieczorem Pierwszy Bałtycki Kanał pokazał program Andrieja Małachowa pt. „Dzisiaj wieczorem” (ros. Сегодня вечером). Wiele czasu poświęcono sztuce filmowej i bajkowej opowieści muzycznej pt. „Ponad tęczą” (ros. Выше Радуги), nakręconej na podstawie powieści Siergieja Abramova. Film powstał w Tallinie w 1985 roku i wszedł na ekrany w maju 1986 roku.

 

 

Popularną po dziś dzień na ternie byłego Związku Radzieckiego piosenkę pt. Zurbagan, pierwszy raz usłyszano prawie 30 lat temu. Zaśpiewała ją wówczas Władimira Presnjakow. W filmie pieśń wyśpiewuje niby Alik Tęcza (chłopaka w filmie grał 14 - letni Dima Marjanov - teraz bardzo popularny i znany w Rosji aktor).

 

 

Jedną z bohaterek filmu była też Tatiana Basov. Zagrała rolę Syreny (z głosem Ałły Pugaczowy). Trzydzieści lat później okazało się, że Tatiana pracuje jako … kasjerka w jednym z dużych sklepów w estońskiej stolicy. Kiedy Tatiana była w czasach swojej świetności weszła w związek małżeński z Raivo Järvi (estoński artysta, radiowiec, dziennikarz i polityk). Para przeżyła szczęśliwie 15 lat. W czerwcu ubiegłego roku Raivo zmarł.

 

 

„Jest to nietypowe dla mnie, że siedzę w kasie, ale tonący brzytwy się chwyta" - powiedział Basova w ww. programie telewizyjnym. „Moje życie to teatr (…), ale czasy się zmieniają”.  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image