Mała foczka na szwedzkim wybrzeżu

Kategorie: 

Na nabrzeżu miasta Sundsvall we wschodniej Szwecji, znaleziono małego gościa - szczeniątko foki. Najwyraźniej dzieciak zgubił się i zawędrował do portu.

 

 

 

 

 

„Jednak jego przypadek nie jest taki tragiczny” – powiedział znawca lokalnej fauny. „Dziecko jest niezależne i jest to całkiem normalne u fok. Matka zazwyczaj pozostawia młode w wieku dwóch - trzech tygodni. Dzieci fok pozostają na krze i rosną kosztem własnego, nagromadzonego tłuszczu, dopóki nie obrosną pożądanym futrem. Wtedy zaczynają polować samodzielnie.

 

 

 

„Kiedy u dziecka foki pojawia się właściwie futro, ono wskakuje do morza i zaczyna polować na ryby. Natura tak to zaprogramowała, więc małe nie tęsknią za matką” – powiedział Lars Wiklund, specjalista ds. dzikiej przyrody. Przy czym ekspert zauważa, że ładny wygląd jest zwodniczy i należy uważać na foczki.

 

 

 

„No właśnie! Nie należy brać ich na ręce, ani próbować głaskać. Mają bardzo ostre zęby, a jeśli czują się zagrożeni, mogą się bronić. Ten szczeniak rozumie, że nie powinien tu być, więc myślę, że z nim wszystko będzie dobrze"  - dodaje Lars Wiklund.

 

 

 

Według fińskiego Instytutu Badawczego Rybołówstwa jest domem dla około 30 tys. fok. Ich liczba w ostatnich latach wzrasta w Morzu Bałtyckim.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image