Mały prom pasażerski na trasie Rosja - Finlandia - Estonia: za i przeciw

Kategorie: 

Władze przygranicznych regionów podpisały porozumienie dot. pomysłu na uruchomienie promu pasażerskiego na trasie Kunda (Estonia) - Kotka (Finlandia) - Kronsztad (Rosja). Umowa nie jest na razie wiążąca. Analizowane są kwestie finansowania przedsięwzięcia. Obliczana jest wydajność linii. Nie ma jeszcze nazwy ewentualnego przewoźnika ani nie wskazano potencjalnych inwestorów.

 
 
 
 

Pomysł połączenia Kunda - Kotka - Kronsztad, tak zwany mały trójkąt bałtycki, zrodził się dość dawno. Burmistrz Henry Lindelof przekazał informację do mediów, że administracja Kotka planuje poświęcić więcej uwagi temu projektowi. Mały trójkąt bałtycki może okazać się dużym sukcesem gospodarczym, choć międzynarodowi eksperci uważają, że utrzymanie regularnych promowych usług pasażerskich pomiędzy miastami portowymi, w których żyje mniej niż jeden milion mieszkańców, jest mało realne. 
 
 
 
 
 

Istnieją oczywiście wyjątki. Na przykład połączenie między Helsinkami i Tallinem. Linia Kunda (Estonia) - Kotka (Finlandia) - Kronsztadu (Rosja) na pierwszy rzut oka wydaje się nie mieć takich zalet. Firmie, która zobowiąże się do obsługi transportu między Kronsztadem, Kotka i Kundu, trudno będzie zapewnić niskie ceny biletów. I jeśli w ogóle taka linia powstanie, będzie musiała konkurować z promami pływającymi na trasie Helsinki - Sankt Petersburg, a także z wieloma operatorami wycieczkowymi pracującymi na trasie Finlandia - Estonia. 
 
 
 
 
 

W sukces przedsięwzięcia wierzą jednak Rosjanie. Projekt ma szanse powodzenia ze względu na Kronsztad, który sam w sobie jest magnesem,interesującym miejscem turystycznym. Kronsztad jest silnie ufortyfikowanym morskim portem rosyjskim, położony na wyspie Kotlin w Zatoce Fińskiej, około 30 km na zachód od Petersburga. Zimą można przedostać się z Petersburga do Kronsztadu po lodzie. Kronsztad, szczycący się bogatą historią, stanowił tradycyjną bazę rosyjskiej Floty Bałtyckiej. Po całej wyspie rozsiane są liczne arsenały, forty, spichlerze i stocznie. 
 
 
Źródło: Fontanka.fi
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika juzer

Wiadomo o co chodzi : o

Wiadomo o co chodzi : o pływający sklep wolnoclowy .
W Mescherin koło Gryfina był taki pseudowycieczkowiec co pływał od niemieckiego brzegu do polskiego ,przeplywal za most ,zawracal i doplywal z powrotem do niemieckiego brzegu .Trasa tego promu nie wynosiła nawet 1 km.

0
0

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image