Nagroda na festiwalu POFF za całokształt działalności artystycznej dla Mai Komorowskiej

Kategorie: 

Dziś w Tallinie przebywa polska aktorka Maja Komorowska, która w piątek, podczas zamknięcia uroczystości 18 - go Festiwalu Filmowego POFF, otrzyma nagrodę za całokształt swojej działalności artystycznej.

 

 

 

Maja Komorowska zadebiutowała jako aktorka w 1960 roku w teatrze Groteska w Krakowie i od tego czasu była częścią trupy wielu teatrów, a także zagrała w wielu filmach. Od 1972 roku Komorowska pracuje w Teatrze Współczesnym w Warszawie i jest profesorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

 

 

„W tym roku Festiwal POFF oddaje hołd całemu polskiemu kino i filmowcom. Specjalny szacunek w postaci nagrody za całokształt twórczości, chcemy wyrazić wobec Mai Komorowskiej, która jest tak samo ważna dla Polaków, jak Mati Unt dla Estończyków. Estończyk, nawiasem mówiąc, miał wielki szacunek dla awangardy w polskiej literaturze i sztuce aktorskiej "- powiedziała Tiina Locke, dyrektor POFF.

 

 

Maja Komorowska pracowała z wieloma wybitnymi reżyserami, takimi jak Erwin Axer, Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda i Krzysztof Zanussi, który także odwiedził tegoroczny festiwal POFF.

 

 

„W roku 1970 Komorowska znana była w całej Europie, grając u Krzysztofa Zanussiego. Znamienny jest również fakt, że Komorowska nadal kontynuuje aktywną karierę aktorską zarówno w filmie, jak i w teatrze, a także zaangażowana jest w pracę dydaktyczną"- dodała Locke.

 

 

Maja Komorowska urodziła się 23 grudnia 1937 w Warszawie. Jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

 

 

Nagroda za całokształt twórczości zostanie wręczona na festiwalu POFF Mai Komorowskiej 28 listopada br. podczas ceremonii zamknięcia w Sali Koncertowej Nordea w Tallinie. W zeszłym roku taką samą nagrodę otrzymał węgierski reżyser Istvan Szabo.

 

 

29 listopada o godzinie 16:00 z Mają Komorowską będzie można spotkać się podczas projekcji filmu Krzysztofa Zanussiego „Zycie rodzinne” w Coca - Cola Plaza.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image