Najemnik z krajów bałtyckich: dostać się do francuskiej Legii z zepsutymi zębami - nierealne

Kategorie: 

Francuska Legia Cudzoziemska nie przyjmuje ludzi z chorymi zębami i ostro karze, jak żołnierz nie jest ogolony. Informacjami takimi podzielił się obywatel Łotwy Artur Myronowicz, były bojownik, w ekskluzywnym wywiadzie udzielonym w Radio Baltkom. Całą rozmowę można odsłuchać na stronie Mixnews.lv.

 

 

 

 

„Było bardzo silne obciążenie psychiczne. Oni byli bardzo wymagający i wszystko trzeba robić na czas. Wstać, ubrać się, umyć – dają ci na to bardzo mało czasu. Pod prysznic zaganiali dziewięciu ludzi na minutę.  Potem stoisz na placu apelowym  - podchodzi sierżant i patrzy, kto się ogolił, a kto nie. Musiałam golić się codziennie, ale nie raz to nie wystarczyło. Widział u kogoś szczecinę, zaraz wszyscy musieli się golić. Potem dalej robił przegląd. I znowu widzi zarost i znowu golenie, a na placu stoi gdzieś około 120 osób. Próbowali jednoczyć ludzi, czyniąc z nas jedną rodzinę. I słusznie, jak sądzę" - powiedział Myronowicz .

 

 

 

Średnio do Legii przyjmowany jest jeden z dziesięciu kandydatów.

 

 

 

 

„Sprawdzają dokładnie stan zdrowia. Natychmiast odsyłają tych, którzy mają problemy z zębami. U człowieka, powiedzmy, zobaczyli dziesięć dziur. Od razu mówią mu, że ma wszystko wyleczyć i dopiero może wrócić” - powiedział Myronowicz.

 

 

 

Legia Cudzoziemska to jednostki wojskowe, część sił lądowych Francji. W niektórych okresach historii Legia miał ponad czterdzieści tysięcy żołnierzy. Obecnie liczy około siedem i pół tysiąca osób z 136 krajów, służących w pułkach Legii.

 

 

Odsłuchaj cały wywiad – tutaj.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image