Prezydent Łotwy proponuje, aby rozpocząć dyskusję na temat zakazu noszenia burki

Kategorie: 

Na Łotwie konieczne jest zainicjowanie dyskusji na temat potrzeby zakazania lub zezwolenia na noszenie w miejscach publicznych islamskich nakryć głowy i innych ubrań, które zakrywają twarz. Do wniosków takich doszedł prezydent Raimonds Vējonis w wywiadzie udzielonym stacji LNT.

 

 

 

Prezydent zauważył, iż w kwestii uchodźców Łotwa niestety nie jest przygotowana na wiele rzeczy. Dlatego grupa robocza, która opracowuje politykę w sprawie imigrantów może zdecydować, czy zezwolić lub zabronić noszenia burki. Decyzję tą należy podjąć z wyprzedzeniem.

 

 

„Nie chodzi o to, aby zezwolić lub zakazać noszenia burki, ale w każdym przypadku trzeba rozpocząć dyskusję” – powiedział Vējonis.

 

 

Pytany o jego osobiste poglądy w tej sprawie, Vējonis powiedział, że ma negatywne nastawienie do noszenia burki w miejscach publicznych.

 

 

„Moja opinia w tej sprawie jest taka, że noszenie zakryć twarzy w miejscach publicznych nie jest konieczne, ponieważ łotewskie społeczeństwo jest otwarte. Akceptujemy ludzi różnych narodowości. Jesteśmy tolerancyjni i nie widzę powodu akceptowania rzeczy, które dla niektórych nie są zrozumiałe” – tłumaczy prezydent.

 

 

W zeszłym tygodniu podobny problem przedyskutowano w Estonii. Margus Tsahkna, minister spraw wewnętrznych, złożył propozycje zakazu noszenia burki i innych kontrowersyjnych ubrań muzułmańskich w Estonii.

 

 

W krajach bałtyckich chcą szybko rozwiązać problemy, z którymi zmagają się obecnie inne kraje w Europie. Minister podkreślił, że byłoby to sprawiedliwe, aby Estończycy i ludzie przybywający do Estonii wiedzieli z góry o takim zakazie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image