Pribałtyckie trasy przelotów nie przechodzą nad regionem Doniecka

Kategorie: 

W związku z katastrofą samolotu, która miała miejsce w czwartek na Ukrainie, zmienione zostaną trasy przelotów, organizowanych przez firmę turystyczną Novatours. Zarezerwowane loty będą odbywać się poza przestrzenią powietrzną Ukrainy. Informacja ta jest ważna dla Estończyków lub osób, które wykupiły wczasy w estońskim biurze podróży, a udających się do Bułgarii, Turcji i do Grecji oraz na greckie wyspy. Decyzja nie ma wpływu na rozkład lotów. Wszystkie odbędą się w określonym wcześniej czasie.

 

 

 

 

Z kolei Estonian Air korzysta w ukraińskiej przestrzeni powietrznej z bezpiecznego korytarza. Zdaniem Indreka Randveer, członka zarządu estońskiej linii, korytarz ten przebiega z dala od strefy konfliktu i firma nie musi przekierowywać swoich lotów. Wszystkie odbywają się planowo.

 

 

 

„Latamy do Kijowa przez północną i centralną Ukrainą i nie musimy unikać strefy konfliktu. Nie ma on wpływu na nasz korytarz powietrzny”.

 

 

 

Randveer uważa, że takie podejście odróżnia Estonian Air od innych firm lotniczych.

 

 

 

„Oczywiście, bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas priorytetem, a w związku z tym, że uważnie obserwujemy, co się dzieje, cały czas podtrzymujemy kontakt z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Każdy lot na Ukrainę konsultowany jest przedstawicielami resortu”- powiedział Randveer.

 

 

 

Z kolei łotewski airBaltic zmienia kursy, zaplanowane w rejon katastrofy – podaje TV LNT.

 

 

 

„Wcześnie rano przedstawiciel airBaltic oznajmił, że podjęto dodatkowe środki i odpowiednie rozwiązania w celu zabezpieczenia lotów na Ukrainę” - powiedział Maris Gorodcovs, dyrektor Agencji Lotnictwa Cywilnego.

 

 

 

Według niego, Europejska Kontrola Lotów poinformowała wszystkich swoich członków, w tym Łotwę, że Ukraina wprowadziła ścisłe ograniczenie lotów nad strefą wojny, więc latanie tradycyjnymi szlakami nie jest już możliwe.

 

 

 

„Oznacza to, że pasażerowie muszą liczyć się z wydłużeniem czasu lotu. Nie jest to korzystne dla ludzi, którzy muszą korzystać z przesiadek, aby dostać się do celu” - powiedział Gorodtsov, dodając, że niebo nad Donieckiem jest zamknięte dla lotnictwa cywilnego.

 

 

 

„Kursy samolotów, startujących z Litwy, nie zostały zmienione z powodu zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Ukrainą” – powiedział Joris Gintilas, dyrektor Administracji Lotnictwa Cywilnego. Litewskie samoloty nie latały i nie latają w rejon konfliktu.

 

 

 

Brak informacji, czy Wizzair, który lata z Litwy do Gruzji, wybrał inną drogę.

 

 

 

Według Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol), ukraińskie władze ogłosiły strefę zakazu lotów nad regionem Ługańska i Doniecka.

 

 

Samolot Boeing 777, należący do Malaysia Airlines, rozbił się w czwartek wieczorem we wschodniej Ukrainie w regionie Doniecka. Na pokładzie było 298 osób. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zginęli. Ukraiński rząd i separatyści oskarżają się wzajemnie o spowodowanie katastrofy.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image