Przyczyną śmierci czarnego łabędzie w Tallinie była „nadopiekuńczość” obywateli

Kategorie: 

W stołecznym parku, w którym chętnie relaksują się mieszkańcy Tallinna, miało miejsce smutne zdarzenie. Kadriorg stracił ulubieńca dzieci i dorosłych – czarnego łabędzia. Przyczyną śmierci, zdaniem lekarzy weterynarii, było bezmyślne działanie ludzi, którzy naruszają zasady karmienia ptactwa wodnego.

 

 

 

Czarne łabędzie już dawno stały się unikalnym symbolem Kadriorgu. Były tam w czasie odradzania się Republiki Estonii. I choć spotkać tam można również białe łabędzie i inne ptactwo wodne, to one stały się symbolem parku.

 

 

Śmierć tych pięknych i niezwykłych ptaków w Kadriorgu po raz pierwszy odnotowano w 2008 roku. Wówczas jakiś zwyrodnialec zamordował ptaki. Po sekcji w wnętrznościach łabędzia znaleziono wielki haczyk. Tydzień temu zmarł kolejny ptak. Badania wykazały, że przyczyną unicestwienia zwierzęcia było niewłaściwe żywienie. Ludzie, odwiedzający park, ignorują zakaz karmienia dzikiego ptactwa wodnego.

 

 

Pracownicy Kadriorg przypominają, że tylko oni wiedzą, jak prawidłowo karmić swoje zwierzęta, a współczucie gości tylko szkodzi i przynosi nieszczęścia.

 

 

Ludzkie pokarmy, tj. np. pieczywo, zmniejsza długość życia ptaków. Dzikie ptaki nie tolerują soli, konserwantów i innych substancji. Jedzenie takiej żywności prowadzi do przejadania się, otyłości, a w konsekwencji do śmierci.

 

 

Dramatyzm tej sytuacji polega na tym, że emocje łabędzi są bardzo podobne, a czasami silniejsze niż ludzkie. Łabędź nie może żyć samodzielnie. Ocalały ptak będzie musiał sobie znaleźć nową partnerkę, a to jest bardzo trudne, ponieważ pary łabędzie są zwykle tworzone od momentu ich narodzin.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image