Z psim zaprzęgiem po tundrze

Kategorie: 

Młoda Estonka, Katrina Sokk, będzie uczestniczyć w ekstremalnej wędrówce przez regiony polarne z psim zaprzęgiem. Podróżować będzie przez północną Norwegię i Szwecję na trasie o długości 300 km. Dystans ma być pokonany w cztery dni,  donosi ERR.

 

 

 

Wczoraj, dokładnie o godzinie pierwszej popołudniu, ziściło się marzenie Katriny Sokk - zdobyła pierwsze miejsce w konkursie, którego pierwszą nagrodą jest czterodniowa podróż po tundrze arktycznej na psim zaprzęgu. Dzięki głosowaniu w sieci społecznej młoda Estonka otrzymała ponad 28 tys. głosów, wyprzedzając rywala ze Słowacji. To konkurs, w którym w tym roku walczyło 127 kandydatów z różnych krajów, organizowany od 1997 roku przez norweską firmę Fjällräven.

 

 

„Celem konkursu jest zachęcenie ludzi do kontaktu z naturą, aby uczynić ich życie bardziej aktywnym i pokazać przy pomocy tej wyprawy, że każdy może uczestniczyć w ekstremalnych wyścigach lub wyjść na ulicę i uprawiać sport" - powiedziała Katrina Sokk .

 

 

 

Na pierwszy rzut oka, system jest prosty i każdy może dać radę. Do sanek zaprzęga się kilku psów rasy husky syberyjski, wśród których jest pies przewodnik, który najlepiej rozumie polecenia. Człowiek staje z tyłu na saniach i kieruje zaprzęgiem przy pomocy ruchów ciała i hamulca. W zależności od szybkości psy mogą pokonać krótkie odcinki trasy od 7 - 8 km lub długie nawet do 80 km. Prowadzący psy musi umieć nad nimi zapanować i robić wszystko, aby nie zmarznąć. Katrina Sokk uważa, że da przykład innym kobietom. Ma już na swoim koncie  jeden bieg o długości 15 km.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image