RMK zachęca do wyboru choinki w lasach państwowych

Kategorie: 

W tym roku w wigilię Bożego Narodzenia Państwowe Centrum Zarządzania Lasami (RMK) zaprasza do lasów państwowych po wybór choinek. Informacje o kampanii można znaleźć na stronie RMK. Stworzono też specjalną aplikacje mobilną, która łatwo określa położenie w lesie i informuje, jak wywieść drzewko z lasu i ile za nie zapłacić.

 

 

 

Toomas Väät, główny specjalista i leśnik RMK twierdzi, że oferta zakupów drzewek w ten sposób staje się co roku coraz bardziej popularna.

 

 

„Poszukiwanie idealnej choinki to wielki powód do odwiedzenia zimowego lasu. Samodzielnie znaleziona jodełka lub świerk, pomaga stworzyć wyjątkowe poczucie świąt Bożego Narodzenia" – powiedział Väät.

 

 

RMK prowadzi swoją specyficzną sprzedaż choinek od siedmiu lat. W minionym roku przedsiębiorstwo sprzedało w ten sposób ponad 8700 drzewek.

 

 

Przed wybraniem się na poszukiwanie choinek warto zapoznać się z internetową mapą stanu lasów RMK lub skorzystać z aplikacji mobilnej, aby lepiej poznać penetrowane tereny.

 

 

„Użytkownik smartfona z pomocą aplikacji mobilnej określi, czy znajduje się w lesie państwowym, gdzie można wyciąć drzewo” - informuje Väät. „Drzewa najlepiej pobierać z miejsc, gdzie nie mają one szans na rozwinięcie się w wielki drzewo np. wzdłuż dróg i rowów, pod liniami energetycznymi lub w cieniu wielkich drzew. W żadnym wypadku nie należy wycinać świerków w zaroślach, gdzie drzewa są posadzone przez człowieka, albo gdy rosną w szkółkach. Młodniki można rozpoznać po tym, że las jest obsadzony w określonej kolejności, a drzewa są dobrze utrzymane i najczęściej w tym samym wieku”.

 

 

Za drzewo można zapłacić online. Wpłaty należy dokonać przed wycięciem drzewa. Wysokość opłat zależy od wielkości drzew. Jodła do 1 metra kosztuje 3 euro, 1,2 m - 8 euro, 2,3 m - 13 euro.

 

 

W kwestiach transportu należy dzwonić pod nr 676 7500, obsługiwany od 01 do 23 grudnia br. w godzinach od 9:00 do 18:00. Szczegółowe instrukcje, mapę lasów państwowych i inne dodatkowe informacje można znaleźć w Internecie pod adresem: www.rmk.ee/jolka.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image