Rosja i Estonia ratują Pejpus

Kategorie: 

Rosja i Estonia podjęły współpracę w celu poprawy stanu środowiska naturalnego oraz rozwoju infrastruktury turystycznej Jeziora Pejpus. Umowę podpisano w Tallinie. Realizacja projektu będzie kosztować oba kraje około 8,36 milionów euro.

 

 

 

Do końca 2014 nowoczesne porty dla żeglarzy powstaną w Tartu, Mustvee i Rapina, a w Kalleste dok remontowy. Strona rosyjska zmodernizuje oczyszczalnie ścieków i wybuduje  stacje uzdatniania wody w Pskowie, Gdovie i Peczorach, a także w pskowskim i palkinskim rejonie. Inicjatywa ta ma bardzo duże znaczenie dla obszaru Jeziora Pejpus, ponieważ wspiera rozwój społeczny i gospodarczy regionu oraz przyczynia się do poprawy stanu środowiska. Jest przykładem budowy dobrych relacji pomiędzy Estonią i Rosją.

 

 

 

 

Jezioro Pejpus (est. Peipsi järv, ros. Чудское озеро, Jezioro Czudzkie) leży na granicy rosyjsko - estońskiej. Wraz z jeziorami Ciepłym (est. Lämmijärv) oraz Pskowskim (est. Pihkva järv) akwen stanowi jeden zbiornik o łącznej powierzchni 3550 km². Pod względem wielkości jest to piąte jezioro w Europie. Wypływa z niego, wpadająca do Zatoki Fińskiej, rzeka Narva. Jego przybrzeżne terytoria zamieszkane są głównie przez ludność rosyjskojęzyczną. 

 

Źródło: http://www.itar-tass.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image