Splątany żyłką ptak cudem uniknął powolnego umierania w męczarniach

Kategorie: 

Pozostawiane przez ludzi w różnych miejscach śmieci nie tylko zanieczyszczają środowisko, ale także stanowią niebezpieczeństwo dla dzikich zwierząt. Wrona, która zaplątała się w żyłkę wędkarską, utknęła na gałęzi wysokiego drzewa, zwisając głową w dół i szamocąc się bezsilnie. Do zdarzenia doszło 12 sierpnia 2015 roku w parku Kadriorg w okolicach pomnika Rusałki w Tallinie nieopodal wybrzeża portowej zatoki.

 

 

 

Wrony są ptakami, występującymi dość powszechnie i nie wszyscy darzą je sympatią, więc kilku przychodniów z obojętnością potraktowało męczarnie stworzenia. Dwóch mężczyzn próbowało wdrapać się na wysokie drzewo, ale to także nic nie dało, bo w Tallinie padał wcześniej deszcz i śliska kora uniemożliwiała wspinaczkę. Trzeba było poszukać innych sposób, aby uwolnić wronę.

 

 

Na brzeg zatoki fale wyrzuciły starą dwumetrową deskę z powbijanymi gwoździami. Wśród portowych śmieci znaleziono także zardzewiały drut. Prymitywnie połączone przedmioty stworzyły coś na kształt tyczki z hakiem.

 

 

Dramat ptaka rozgrywał się na wysokości około 6-7 metrów nad ziemią. Na szczęście nieszczęśnik utknął na obumarłej gałęzi. Była więc szansa, że da się ją skruszyć i strącić przy pomocy naprędce sporządzonego narzędzia. Młodzi mężczyźni wykonali kilkadziesiąt rzutów ciężką dechą z przymocowanym drutem, imitującym hak. Trwająca godzinę i prowadzona trochę niezdarnie akcja ratunkowa zakończyła się jednak pełnym sukcesem.

 

 

Gałąź udało się złamać. Wrona odzyskała wolność i bez żyłki na nogach odleciała w nieznane. Można żywić nadzieję, że osłabiony i zmęczony wrażeniami ptak zdoła przetrwać w swoim naturalnym środowisku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image