Stary traktor wyjechał z Tallina do Brukseli

Kategorie: 

Rolnicy z trzech krajów bałtyckich protestują przeciwko nieuczciwej dystrybucji dotacji unijnych. Aby wyrazić swoje niezadowolenie, wymyślili oryginalny protest. Wczoraj z Tallina do Brukseli wyjechał sowiecki traktor.

     

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problemy rolników regionu bałtyckiego. Dotacje, które otrzymują producenci rolni w Estonii, na Łotwie i na Litwie są znacząco różne od tych przyznawanych w Europie. Ciągnik Białoruś (Беларусь) ma symbolizować stan i kondycję rolnictwa w regionie oraz nierówne warunki konkurencji między rolnikami bałtyckimi i Europą. Holenderski rolnik otrzymuje siedem razy wyższe dotacje niż Estończyk, a następnie swoje holenderskie produkty może sprzedawać znacznie taniej.

     

Rolnicy bałtyccy domagają się, aby z początkiem w 2014 r. kwota dopłat bezpośrednich osiągnęła poziom co najmniej 80 % średniej w UE. Ciągnik przybędzie do Brukseli 22 listopada w czasie posiedzenia Rady Europy. Rolnicy mają nadzieję przekonać urzędników UE do swoich racji. Farmerów wspierają niektórzy posłowie. Protest z radzieckim ciągnikiem jest bardzo oryginalny i powinien przykuć uwagę brukselskich urzędników.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image