Tragedia w kopalni – nowe szczegóły wychodzą na jaw

Kategorie: 

Stopniowo dowiadujemy się o szczegółach tragedii, która miała miejsce 30 stycznia br. i pochłonęła życie dwóch najbardziej doświadczonych górników w kopalni Estonia. W tej chwili wiadomo, że obie ofiary nie były nowicjuszami w górnictwie. Przepracowali w kopalni 18 lat, podaje MKE.

 

 

 

W śledztwo w sprawie wypadku, jest już zaangażowana prokuratura, która nie wypowiedziała się na temat incydentu, ograniczając się do komunikatu, w którym podano, że obszar, gdzie doszło do zdarzenia, jest zamknięty, a reszta kopalni pracuje normalnie. Na miejscu działa inspekcja pracy i nadzór techniczny.

 

 

Pod koniec zmiany roboczej na powierzchnię nie wyszły dwie osoby: Nikolai (ur. 1976) i Igor (ur. 1977). Do szybu natychmiast wysłano ekipę ratunkową, która znalazła dwa ciała. Na dany moment oficjalna wersja wypadku to zatrucie gazem.

 

 

Na ciałach zmarłych brak jest obrażeń zewnętrznych, choć prowadzone jest postępowanie karne na podstawie ustępu 2 artykułu 198 Kodeksu karnego. Prawdopodobnie zostały naruszone przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

 

W ciągu ostatnich trzech lat w Eesti Energia Kaevandused miały miejsce 42 wypadki, z których dwa doprowadziły do śmierci pracowników. Grupa robotników poszkodowanych w niedawnym wypadku w Auvere nadal przebywa w szpitalu w Tartu. Vladislav Poniatowski, szef niezależnego związku zawodowego górników i energetyków, wzywa jednak do powstrzymania się od pochopnych wniosków oraz do zachowania zimnej krwi podczas prowadzonego śledztwa.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image