Tragedia w Viljandi - nastolatek zastrzelił nauczycielkę z pistoletu ojca

Kategorie: 

Meelis Saarepuu, szef lokalnej policji kryminalnej powiedział, że pistolet, z którego zastrzelono nauczycielkę niemieckiego w szkole Paalallinna w Vilijandi, należał do ojca chłopca.

 

 

 

W klasie uczeń oddał kilka strzałów, podaje BNS. Obecnie trwają prace dochodzeniowe w miejscu zbrodni, a policja bada, jak broń trafiła w ręce chłopca. Właściciel pistoletu zapewnia, że nie przekazywał go synowi osobiście i nie wie, jak do tego doszło.

 

 

„W korytarzu na drugim piętrze szkoły stały dwie postacie. Nauczyciel bez użycia siły obejmował chłopca – wokół panowała cisza” – opowiada Saarepuu, który wraz z innymi policjantami przybył na miejsce dwie minuty po dokonaniu zbrodni. „Obok nich były otwarte drzwi do sali. Tam na podłodze leżała zastrzelona nauczycielka, a na stole broń”.

 

 

Do zdarzenia doszło w trakcie trwania lekcji. Nastolatek wyciągnął rewolwer i zaczął strzelać w kierunku nauczycielki. Na pewno oddał co najmniej dwa strzały.

 

 

Nie podano informacji, czy chłopak wcześniej wchodził w konflikty z prawem. Zgłoszenie o zbrodni na policję wpłynęło w poniedziałek o 13:55. W skutek oddanych strzałów śmierć poniosła Ene Sarap, 56 – letnia doświadczona nauczycielka języka niemieckiego.

 

 

W chwili popełniana zbrodni w klasie przebywały jeszcze cztery osoby, ale nikt, oprócz nauczycielki, nie ucierpiał. Nastolatek został aresztowany. Nie stawiał oporu funkcjonariuszom estońskiej policji. Wszyscy uczniowie bezpiecznie opuścili szkołę. Trwają przesłuchania młodego bandyty.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image