Tylko w tym tygodniu ratownicy złapali w Tallinie osiem łosi

Kategorie: 

Wraz z nadejściem wiosny w Estonii do miast wchodzą dzikie zwierzęta, pisze MKS. W ciągu zaledwie jednego dnia w tym tygodniu weterynarze i ratownicy złapali osiem łosi.

 

 

 

 

W czwartek w Tallinie odbyło się szkolenie ratowników, którzy muszą nauczyć się radzić sobie z chwytaniem dzikich zwierząt, także z niebezpiecznymi gadami. Bywało bowiem, że wąż wypełzł na plażę skąpaną słońcem, aby wylegiwać się w słońcu wraz z letnikami. Specjalistyczne kursy prowadzi Aleksander Siemionow.

 

 

 

Okazuje się, że nie wszyscy ratownicy potrafią odnaleźć się w takich sytuacjach. Nie każdy wykazuje dużo entuzjazmu przy łapaniu żmij. Jednakże węże to nie najbardziej niebezpieczni przedstawiciele fauny leśnej. Do miast zachodzą goście znacznie więksi.

 

 

Kiedy widzimy zwierzę leśne w naszym otoczeniu, nie zaleca się, aby radzić sobie z nim na własna rękę. Niektórzy szczują je psami, inni próbują je łapać, choć to może zakończyć się tragicznie zarówno dla intruza, jak i dla łowcy amatora. Pierwsza zasada w takich przypadkach – trzeba dzwonić na numer 112. Na miejsce przybywają wówczas odpowiednio przeszkoleni ludzie wraz z weterynarzami.

 

 

Jenoty i lisy mogą być nosicielami wścieklizny. W Estonii wprawdzie od kilku lat nie odnotowuje się tej choroby, ale atak dzikiej bestii może wywołać inne infekcje, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka i zwierząt domowych.

 

 

Szczególną ostrożność, jak się okazuje, muszą zachować mieszkańcy wraz z nadejściem wiosny. Najbardziej narażeni są kierowcy i w związku z tym muszą poruszać się bardzo ostrożnie po podmiejskich drogach. W ostatnich dniach obecność łosi odnotowano także w samym Tallinie. Zbłąkane zwierzęta gubią się w miejskiej dżungli. Są przestraszone, a nieudolne działania, podejmowane przez amatorów, mogą w konsekwencji doprowadzić do paniki i niekontrolowanego zachowania łosi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image