W Finlandii odbyły się protesty przeciwko uchodźcom

Kategorie: 

Masowe protesty przeciwko przyjęciu uchodźców odbyły się w sobotę 28 listopada br. w fińskich miastach Kempele i Jyväskylä.

 

 

 

  Jak donosi YLE, w proteście w Kempele wzięło udział około 100 osób. Zgromadzeni ludzie skandowali hasło „Finlandia dla Finów". Protestujący wyszli na ulice z uwagi na fakt, że na początku tygodnia, pochodzący z Afganistanu uchodźca, zgwałcił nieletnią. Po tym zdarzeniu obrzucano kamieniami lokalny ośrodek dla imigrantów i przybyszów spoza Europy trzeba było przenieść w inne miejsce.

 

 

 

Z kolei w Jyväskylä wyszli na ulice zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy przyjęcia uchodźców. Policja nie odnotowała naruszenia porządku publicznego. Protestujący domagali się w szczególności, aby zamknąć granice, zwłaszcza dla tych, którzy przyjeżdżają od strony Szwecji.

 

 

 

Według fińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych do końca roku do Finlandii przyjedzie jeszcze 30 – 35 tys. ludzi, którzy będą ubiegać się o azyl. W 2014 roku było ich tylko 4 tys. i pochodzili głównie z Iraku. Większość uchodźców przyjeżdża do Finlandii od strony Szwecji. Niewielkie grupy docierają do tego kraju przez Rosję (przez przejścia graniczne Raja-Jooseppi i Salla).

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image