W Laekvere ranny dzik zaatakował myśliwego

Kategorie: 

Margo Klaasmägi, przedsiębiorca i zarazem myśliwy amator, w ostatni weekend wybrał się na polowanie w estońskim Laekvere. Podczas wyprawy w knieje zaatakował go dzik. Mężczyzna został ranny i wymaga hospitalizacji, podaje Virumaa Teataja.

 

 

Klaasmägi tłumaczy, że strzelił na polowaniu do dzika, ale go nie zabił, a za rannym zwierzęciem ruszyły w pogoń psy. Incydent miał miejsce na początku polowania.

 

 

Kilka godzin później po południu myśliwy postanowił odnaleźć niedoszłą ofiarę. Miejsce przebywania psów udało się ustalić dzięki nadajnikowi GPS. Margo ruszył w las z doświadczonym myśliwym Raulem Wachterem. Etyka polowań nakazuje dobić ranne zwierzę, aby oszczędzić mu cierpień.

 

 

Ludzie odnaleźli dzika i zbliżyli się do niego na odległość  15 – 20 metrów. Margo Klaasmägi strzelił, ale chybił. Duża, rozwścieczona świnia zaatakowała. Nie było czasu na obronę. Szabla trafiła Estończyka w nogę. Powstała głęboka, dziesięciocentymetrowa rana, a dzik uciekł.

 

 

Mężczyzna ściągnął spodnie. Na nodze zacisnął pasek, aby powstrzymać krwotok. W opatrzeniu rany pomógł przyjaciel. Rannego z lasu podjęli ratownicy z ATV. Trafił on do szpitala w Rakvere. Będzie tam musiał spędzić dużo czasu, aby dojść do siebie. Postrzelone zwierzę udało się złapać dopiero pod koniec dnia.  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image