W Tallinie będzie gościł potomek Lwa Tołstoja - Piotr Tołstoj

Kategorie: 

W lutym w Tallinie  będzie gościł znany rosyjski dziennikarz i działacz społeczny Piotr Tołstoj. Jest on potomkiem starożytnej rosyjskiej rodziny szlacheckiej, z której wielu wyróżniło się w różnych wiekach na stanowiskach rządowych w służbie wojskowej, a także w dziedzinie kultury. Wielki rosyjski pisarz Lew Tołstoj to pradziadek Piotra.

 

 

 

Tematem przewodnim międzynawowego spotkaniu w Tallinie jest: "Świat i Rosja: wczoraj, dziś i jutro". Piotr Tołstoj uważa ten wątek za niezwykle istotny, ponieważ dzisiejsza Rosja zmienia się bardzo szybko. Z jednej strony widać troskę o zachowanie tradycji z przeszłości, z drugiej – konieczne jest podjęcie działań w celu ustalenia miejsca Rosji we współczesnym świecie.

 

 

 

Piotr Tołstoj urodził się 20 czerwca 1969 roku w Moskwie. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa w Wyższej Szkole Dziennikarstwa w Paryżu. W 1992/96 pracował w moskiewskim biurze francuskiej gazety „Le Monde” oraz w moskiewskim biurze agencji informacyjnej „Agence France - Presse”. Pracował również w telewizji. Prowadził popularne w Rosji programy publicystyczne.

 

 

 

Za swoje osiągnięcia zawodowe otrzymał nagrodę dziennikarską „Złote Pióro” i National Taffy Award. Piotr Tołstoj jest członkiem Rosyjskiej Akademii Telewizyjnej i członkiem Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej.

 

 

 

Spotkanie odbędzie się 28 lutego w centrum konferencyjnym hotelu Radisson Blu Hotel Olümpia (dawny Olümpia), drugie piętro, pokój Alpha. Początek o godzinie 17:00. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje wstępna rejestracja telefoniczna uczestników: +372 53099045 (w dni powszednie od 10 do 18 godziny), jak również mailowo: info@impressum-club.eu email. Formularze zgłoszeniowe należy przesyłać do dnia 26 lutego.

 

 

 

Źródło: MKE.EE  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image